Най-добрата страна на птицевъдството

Най-добрата страна на птицевъдството

Най-добрата страна на птицевъдството

Blog Article

Очакват ви динамични дискусии, иновативни презентации и възможност за обмяна на идеи с водещи експерти в областта.

съществените тенденции в сферата на птицевъдството през последните години: концентриране в точно определени райони – съвсем естествено птицевъдството в България е концентрирано в районите, които са известни със своето зърнопроизводство. Става въпрос за Великотърновска, Варненска, Ловешка, Шуменска и Добричка области.

В заразения двор болните и здравите птици се унищожават по безкръвен начин и стопаните се обезщетяват. Възприемчивите птици се затварят и се ваксинират.

Единствената аграрна телевизия у нас достигаща до все по-голям брой зрители.

Здравите птици от заразеното стадо се подлагат на изколване, месото се използва след преваряване. При кланичното обработване на птиците трябва да се вземат мерки за предпазване на хората от заразяване.

Профилактика и борба. Разделно отглеждане на пилетата от старите кокошки, редовно почистване и дезинфекция, избягване на грешки в храненето и др.

Всичко се извършва предимно в малки експериментални групи към ловно-рибарските стопанства и нямат съществено стопанско значение.

При пуйките болестта има по-къс инкубационен период и се развива по-бързо. Забелязва се силно подуване на синусите (синузит), хрипове и затруднено дишане.

Много рядко се разклопват птиците от породата Легхорн - те са и лоши мътачки.

В България се правят опити за отглеждане на неевропейски видове говеда, като например одомашнен (домашен) тибетски як (в ловно стопанство „Витиня“) и зубър (в ловно стопанство Птицевъдство „Воден“).

Борбата се води по три направления: а) създаване на устойчиви породи и линии; б) строго изолирано отглеждане; в) ваксиниране на птиците.

За намаляване на емисиите се предлагат различни методи (например, хранителни добавки за животни, газосъбиращи торби и др.), а също съкращаване на количеството на отглежданите животни, респ. намаление на потреблението на месо.

Отглеждане на дребни животни и птици, за добив на крехки меса

Болестта не се предава чрез яйцата, освен ако черупката им не е замърсена с разпрашените частици, съдържащи вируса.

Report this page